RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

KVP Nováky zostávajú lídrom

Novácki vodnopólisti odohrali uplynulý víkend 12.a 13.kolo extraligovej súťaže. Najskôr v piatok 12.januára porazili po jasnom priebehu Kúpele Piešťany v topoľčianskom bazéne vysoko 24:4. V sobotu cestovali do Bratislavy, kde dobre rozbehnutý zápas, v ktorom pred záverečnou časťou viedli o štyri góly, prekvapujúco prehrali 12:11.

12.kolo
KVP Kúpele Piešťany - KVP Nováky 4:24 (1:7, 1:8, 2:7, 0:2)
KVP: Martanovič 5, Nižný 4, Oršula 3, Bielik 3, Magraqvelidze 2, Tisaj 2, Úradnik 2, Hrivnak 2, Krajčík 1
13.kolo
Slávia UK Bratislava - KVP Nováky 12:11 (1:4, 3:3, 2:3, 6:1)
KVP : Nižný 2, Úradnik 2, Bielik 2, Magraqvelidze 2, Martanovič 1, Oršula 1, Kováčik 1
Slávie: Tkáč 4, Korauš, Pieter, Kratochvíl po 2, Kováčik a Brezina po 1.

Hokejisti HC porazili Budapešť aj na ich ľade

Hokejisti si v decembrovom zápase poradili s Maďarmi 3:1 a aj v odvete 12.januára na ich ľade boli úspešnejší.Opäť strelili tri góly, ale tentoraz ten tretí až v predĺžení. Hrdinom bol po individuálnej akcii Mendel. Hokejisti sú na peknom štvrtom mieste. V poslednom zápase pred play-off 27.januára hostia doma prvý Púchov.
17. kolo:
KMH SPORT KFT Budapešť – HC Prievidza 2:3pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly : 32. Kováč (Súder), 42. Kerata (Kováč), 61. Mendel (D. Pánis).
Prievidza : Belák, Talár – Bátora, Beňadik, Toman, Mendel, D. Pánis, Vážan, Súder, Učník, Nátny, Uhliar,
Chudý, Švec, Kováč, Kerata.

Futsalisti opäť naprázdno

Ani v 13.kole futsalisti FSC Prievidza nebodovali. 12.januára 2018 nastúpili v Nitre len v šestici a domáci favorit nepustil hostí k ničomu. Po exhibícii vyhrala Nitra 11:2.

MFsK Nitra - FSC Prievidza 11:2 (6:1)
Góly : Peciar 7, Pevala 2, Maršala 2 - Fazika, Svitek.
Prievidza : Vrábeľ – Svitek, Paulík, T. Fazika, Gendiar, L. Fazika, Beka.
1. Bánovce 6 4 1 1 45:18 13
2. Nitra 7 4 1 2 30:21 13
3. Žilina 6 4 0 2 27:25 12
4. Prievidza 7 0 0 7 10:48 0
2.2. o 20.00 h FSC PRIEVIDZA – MŠK Žilina Futsal

Handlová prehráva v poslednej štvrtine

Výkon handlovského tímu ide pomaly hore, ale z víťazstiev sa tešia súperi. Vo Svite v stredu 10.januára MBK
vyhral prvú štvrtinu a ešte aj polčas, ale v poslednej časti domáci rozhodli o svojej výhre 84:74.
Aj v sobotnom 25.kole hrali Handlovčania na súperovej palubovke. V Komárne nezačali najlepšie, ale
v druhej a hlavne tretej štvrtine sa zlepšili a pred záverečnými desiatimi minútami vyhrávali o tri body.
Podobne, ako v stredu vo Svite, stratili výhru v poslednej štvrtine, ktorá skončila 34:19 a celý zápas  prehrali
99:87.
Aj 26.kolo 20.1.2018 hrá MBK vonku, v Bratislave na Karlovke bude bojovať o 7.priečku.

24.kolo
Iskra Svit - MBK Handlová 87:74 (18:27, 19:13, 24:20, 26:14)
Svit: Avramovič a Lošonský po 21, Walton 15, Jackson 12, Ivelja 3 (Galata 9, Ivan 6, Findura 0)
Handlová: Tyus 18, Stanojevič 17, Tresač 14, J. Djordjevič 13, Novysedlák 0 (Štefek 8, Haviar 4, Mátych 0)
TH: 19/13 - 11/8, Fauly: 18 - 23, Trojky: 6 - 4, Rozh.: Lukáč, Gacík, Špirka

25.kolo
MBK Rieker Com-Therm Komárno – MBK Handlová 99:87 (27:20, 23:24, 15:24, 34:19)
Komárno: Vu. Djordjevič 19, Miloševič 15, Hoferica 12, Jankovič 4, Jurčina 2 (Adams 26, Diminič 10, Vojtek
8, Stojanov 3)
Handlová: J. Djordjevič a Tresač po 27, Tyus 9, Novysedlák 7, Stanojevič 5 (Štefek 6, Haviar 4,
Landenbergue 2)
TH: 31/27 – 21/19, Fauly: 23 – 27, Trojky: 8 – 12, Rozh.: Ženiš, Turčin, Kurpaš

Handlová na Interi bez šance

Inter Bratislava zvládol úlohu favorita v 23.kole Eurovia SBL ligy  s handlovským MBK v každej štvrtine. Len  v druhej desaťminútovke  hrali hostia vyrovnanú partiu s domácimi hráčmi. Inter Bratislava -  MBK Handlová 112:84 po štvrtinách 31:17, 25:24, 28:21 a  28:22

BK Inter Bratislava – MBK Handlová 112:84 (31:17, 25:24, 28:21, 28:22)

Inter: Barač 20, Matovič 19, Vlahovič 15, Rančík 12, Mrviš 8 (Baťka 16, Kozlík 13, G. Bulatovič a Ondruš po 4, Nuhanovič 1, Páleník a Praženka 0)

MBK : Stanojevič 25, Tyus 18, Tresač 12, Zejak 10, Novysedlák 0 (J. Djordjevič a Haviar po 7, Landenbergue 3, Dolník 2, Mátych a Štefek 0)

TH: 24/18 – 21/14,

Fauly: 24 – 23, Trojky: 12 – 12, Rozh.: Fuska, Sirocký, Turček

Handlová v Leviciach neprekvapila

Výborný vstup do zápasu vydržal Handlovčanom v Leviciach takmer celú prvú štvrtinu. V posledných dvoch minútach domáci vyrovnali a dostali sa do vedenia, ktoré už z rúk nepustili do konca zápasu.
BK Levickí Patrioti - MBK Handlová 97:73 (26:20, 25:11, 21:17, 25:25)
Levice: Vašl 20, Djurič 19, Krajčovič 10, Bojanovský 9, Kurbas 6 (Žiak 16, Bachan 11, Sims 6, Adámik, Lukniš, Slaninka a Zigo 0)
Handlová: Tyus 21, Stanojevič 20, Tresač 12, Zejak 5, Novysedlák 0 (J. Djordjevič 13, Haviar 2, Dolník, Dratva, Mátych a Štefek 0)
TH: 20/15 - 20/15, Fauly: 25 - 26, Trojky: 8 - 6, Rozhodovali: Pipíška, Matejčík, Bartoš

BC sa rozlúčil s rokom výhrou

V poslednom zápase roka hostili prievidzskí basketbalisti Rieker Komárno. Prvá desaťminútovka rozhodla o výsledku zápasu. Výborná obrana dovolila hosťom len 11 bodov a mimoriadne úspešný útok dosiahol 35 bodov. Hostia sa dostali čiastočne do zápasu v druhej desaťminútovke, v tretej Prievidza zvýšila náskok až na 31 bodov. Posledná časť sa dohrávala. Prievidza – Komárno 103:78

BC Prievidza - MBK Rieker Com-Therm Komárno 103:78 (35:11, 21:28, 33:19, 14:20)
Prievidza: Sitton 25, Wisseh 17, Martin 15, Batina 8, Bílik 0 (Glasgow 15, Jašš 10, Musil 7, Smith 6, Pipíška a Zorvan 0)
Komárno: Jankovič 23, Tomič 8, Adams 4, Bowman 2, Hoferica 0 (Vu. Djordjevič 19, Diminič 15, Stojanov 4, Vojtek 3, Jurčina 0)
TH: 31/22 - 16/12, Fauly: 19 - 26, Trojky: 11 - 12, Rozhodovali: Brziak, Karniš, Bara

Handlová odohrala dobrý zápas

MBK Handlová v Košiciach v utorňajšom zápase 19.decembra, po nevydarenej prvej štvrtine, hrala s favorizovanými domácimi vyrovnaný zápas. Škoda zraneného Marcusa Tyusa, ktorého body chýbali. Košice – Handlová 98:82.

19.kolo
KB Košice – MBK Handlová 98:82 (29:16, 20:24, 24:24, 25:18)
KB: Stamenkovič 26, Fletcher 19, Marič 14, Körner 10, Pilčevič 0 (Baldovský 19, Sedmák 10, Židzik 0)
MBK : Tresač 31, Djordjevič 16, Stanojevič 15, Zejak 11, Novysedlák 7 (Dolník 2, Haviar, Mátych a Štefek 0)
TH: 18/12 – 15/14, Fauly: 18 – 23, Trojky: 12 – 10, Rozh.: Šarišský, Kovalčík, Špirka

Svit preskočil Prievidzu.

Súboj o štvrtú priečku skončil pre hostí zo Svitu lepšie. V slabom zápase v stredu 27.12. BC prehral úvodnú štvrtinu o osem bodov a aj keď sa hra aj skóre vyrovnalo, šťastnejší boli v závere Podtatranci. Prievidza opäť sklamala, prehrala 67:68.

BC Prievidza - Iskra Svit 67:68 (16:24, 19:14, 20:18, 12:12)
BC : Martin 21, Musil 12, Batina 10, Sitton 9, Wisseh 2 (Glasgow 5, Bílik a Smith po 3, Wisseh 2)
Svit: Walton 21, Avramovič 13, Ivelja 12, Jackson 10, Lošonský 8 (Davis 3, Galata 1, Findura 0)
TH: 23/18 - 20/16, Fauly: 20 - 24, Trojky: 5 - 2, Rozhodovali: Brziak, Bara, Holländer

Výhra MBK v dôležitom zápase

Handlová v boji o play-offovú osmičku musela posledných Spišiakov poraziť, čo sa v jej v 20.kole v stredu 27.12. aj podarilo. Domáci MBK vyhrával po 15.tich minútach hry už o 15 bodov, ale pred poslednou časťou bol stav 60:60. Až v posledných piatich minútach zápasu domáci rozhodli o výhre 81:73.

MBK Handlová - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 81:73 (24:19, 22:26, 14:15, 21:13)
MBK : Tyus 26, Zejak 14, Stanojevič 12, Tresač 7, Novysedlák 4 (J. Djordjevič 15, Štefek 3, Haviar 0)
BK : Nzege 27, Jewell 17, Ninkovič 8, Lenárt 6, Majerčák 2 (V. Bulatovič 11, Marshall 2, Krajňák 0)
TH: TH: 23/19 - 25/17, Fauly: 23 - 24, Trojky: 6 - 6, Rozhodovali: Šarišský, Kovalčík, Sirocký

Výborná medzinárodná bodka HC

Posledný zápas roka odohrali hokejisti HC Prievidza so súperom z maďarského hlavného mesta..Po dobrom výkone si poradili s hokejistami Budapešti, ktorí hrajú slovenskú druhú ligu 3:1. Pochvalu si zaslúži domáci brankár Cabánik, ktorý v sobotnom zápase podržal svoj tím.

Dohrávka 8.kolo

HC Prievidza – KMH SPORT KFT Budapest 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 24. Kováč, 26. Mendel, 50. Bátora.

Volejbalisti výhrou ukončili výborný rok

Posledným zápasom v stredu 20.decembra ukončili prvú časť súťaže volejbalisti VK Prievidza.

Výborným výkonom ukončili päťzápasovú víťaznú sériu hostí zo Svidníka. Po mimoriadnom prvom sete, v ktorom dovolili hosťom len 9 bodov, vyhrali aj ďalšie dva sety a po výsledku 3:0 vyhrali prvú časť súťaže a nominovali sa na finálový turnaj Slovenského pohára.
Druhú časť začínajú volejbalisti 6.januára 2018 doma s Prešovom.

Extraliga mužov - 18. kolo:
VK Prievidza - TJ Slávia Svidník 3:0 (9, 21, 20)
VK : Ludha 1, Toobal 4, Laane 11, Roosewelt 9, Da Silva 16, Javorčík 12, libero Ľ. Nemec (Kubš 0, Jančura 0). Tréner: R. Nemec.
TJ : J. Hriňák 0, Ciupa 10, Majcher 2, Pietrzak 7, Lux 5, Matušovský 1, libero S. Paňko (Ščerba 0, Suchanič 0, Markovič 1, R. Vitko 0, Šellong 0). Tréner: P. Tholt.
Rozh.: Andrejčák a Novotný.
Najlepší hráč zápasu (MVP): Ľuboš Nemec (Prievidza)

Viedeň na druhý polčas nenastúpila

Sobotňajší zápas Helios Alpsko-jadranského pohára medzi BC Prievidza a BC Hallmann Viedeň skončil skôr, už po 20.minútach hry.. Kapitán hostí a zároveň generálny manažér Stjepan Stazič po svojom vylúčení nezvládol situáciu a za stavu 55:31 pre domácich hostia odmietli nastúpiť na druhý polčas.

Body BC: Glasgow 16, Voss 12, Musil 10, Wisseh 6, Zorvan 4, Batina 4, Smith 3.

Bolestná domáca prehra BC

Inter je pre Prievidzu v prebiehajúcej sezóne príliš ťažký súper. Potvrdilo sa to aj v treťom vzájomnom súboji v 19.kole Eurovia SBL ligy v utorok 19.decembra. Nástup Interu v prvej časti zaskočil domácich, 23 bodovú stratu sa BC nepodarilo zlikvidovať počas celého zápasu. Trojka prievidzského Sittona v závere upravila stav na konečných 75: 93.

19. kolo:
BC Prievidza – BK Inter Bratislava 75:93 (14:37, 22:16, 15:13, 24:27)
BC : Sitton 15, Martin a Wisseh po 9, Musil 8, Batina 0 (Glasgow 13, Smith 12, Jašš 7, Bílik 2)
Inter: Barač 20, Rančík 17, Vlahovič 11, Baťka 7, Matovič 5 (Mrviš 10, Bulatovič 8, Kozlík 6, Nuhanovič 5, Grznár 4, Páleník a Praženka 0)
TH: 15/12 – 30/25, Fauly: 22 – 20, Trojky: 9 – 12, Rozh.: Tomašovič, Kúkelčík, Sirocký