RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Nový domov dôchodcov Sýkorka

Nový domov dôchodcov Sýkorka

Od piatku 16.marca je v našom regióne o jedno zariadenie sociálnych služieb viac. Nesie názov Sýkorka a nájdete ho v malebnom prostredí obce Dolné Vestenice.

Kam skôr za kultúrou?

Kam skôr za kultúrou?

V ponuke kultúrnych inštitúcií je množstvo podujatí všetkých žánrov. Stane sa aj to, že v jeden deň je ich viac a časovo sa prekrývajú. A to je problém najmä pre tých, ktorí chcú vidieť všetky.

Súťaž o najkrajšiu predzáhradku

Súťaž o najkrajšiu predzáhradku

Mesto Prievidza vyhlasuje druhý ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku pred bytovým domom. Začne 1. apríla a potrvá až do konca júla . Počas týchto dní môžu Prievidžania zasielať fotografiu svojej predzáhradky aj s popisom kde sa nachádza na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. // . 

Dobíjanie už aj cez internet

Dobíjanie už aj cez internet

Cestovná karta SAD Prievidza sa dá dobiť aj z pohodlia domova. Prepravca spustil túto službu elektronického dobíjania kreditu pre cestujúcich okresov Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou.

Basketbalisti Prievidze z tretieho miesta do play-off

Basketbalisti Prievidze z tretieho miesta do play-off

V sobotu 17. marca hrali Prievidžania posledný zápas dlhodobej časti na domácej palubovke s bratislavskou Karlovkou.

Volejbalisti hrajú o titul

Volejbalisti hrajú o titul

Prievidzskí volejbalisti už teraz prekonali úspešnú minuloročnú sezónu. Získali Slovenský pohár a sú vo finále ligovej súťaže.

Platforma uhoľných regiónov v prechode

Platforma uhoľných regiónov v prechode

26. a 27.februára 2018 sa v Bruseli konalo stretnutie pracovných skupín k uhoľnej platforme. O tom, čo nové na pôde Európskej komisie odznelo budeme diskutovať s priamymi účastníkmi stretnutia.

Výstavba chodníka pokračuje

Výstavba chodníka pokračuje

Ulica Kpt. Nálepku v Handlovej je momentálne pre motorové vozidlá uzavretá. Samospráva pokračuje vo výstavbe chodníka, ktorá je plánovaná až po križovatku s Robotníckou ulicou. V čase realizácie od 12 marca do  15. apríla nebude možné nastupovať a vystupovať na autobusovej zastávke na Ul. kpt Nálepku. Trasa MHD je dočasne upravená a cez túto ulicu nevedie.

Študenti pod kontrolou

Študenti pod kontrolou

Stredná odborná škola v Handlovej zaviedla nový systém zapisovania dochádzky. Vedenie školy tak môže kontrolovať nielen príchody zamestnancov, ale aj študentov.

Prácu už majú istú

Prácu už majú istú

Na Deň otvorených dverí Strednej odbornej školy v Handlovej  prišli zástupcovia firmy, ktorá hľadá šikovných mladých informatikov. Študenti štvrtého ročníka si na riadnych pracovných pohovoroch mohli ešte pred maturitou vyskúšať svoje vedomosti z odborných predmetov a anglického jazyka.

 • Nový domov dôchodcov Sýkorka

  Nový domov dôchodcov Sýkorka

  streda, 21. marec 2018, 13:16
 • Kam skôr za kultúrou?

  Kam skôr za kultúrou?

  streda, 21. marec 2018, 13:06
 • Súťaž o najkrajšiu predzáhradku

  Súťaž o najkrajšiu predzáhradku

  streda, 21. marec 2018, 09:16
 • Dobíjanie už aj cez internet

  Dobíjanie už aj cez internet

  utorok, 20. marec 2018, 12:30
 • Basketbalisti Prievidze z tretieho miesta do play-off

  Basketbalisti Prievidze z tretieho miesta do play-off

  pondelok, 19. marec 2018, 12:27
 • Volejbalisti hrajú o titul

  Volejbalisti hrajú o titul

  pondelok, 19. marec 2018, 11:53
 • Platforma uhoľných regiónov v prechode

  Platforma uhoľných regiónov v prechode

  pondelok, 19. marec 2018, 09:40
 • Výstavba chodníka pokračuje

  Výstavba chodníka pokračuje

  piatok, 16. marec 2018, 10:51
 • Študenti pod kontrolou

  Študenti pod kontrolou

  štvrtok, 15. marec 2018, 14:08
 • Prácu už majú istú

  Prácu už majú istú

  štvrtok, 15. marec 2018, 13:38

Kam skôr za kultúrou?

MultikulturaV ponuke kultúrnych inštitúcií je množstvo podujatí všetkých žánrov. Stane sa aj to, že v jeden deň je ich viac a časovo sa prekrývajú. A to je problém najmä pre tých, ktorí chcú vidieť všetky.

Čítať ďalej...

Súťaž o najkrajšiu predzáhradku

f PredzahradhyMesto Prievidza vyhlasuje druhý ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku pred bytovým domom. Začne 1. apríla a potrvá až do konca júla . Počas týchto dní môžu Prievidžania zasielať fotografiu svojej predzáhradky aj s popisom kde sa nachádza na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..">O víťazovi rozhodne verejnosť v hlasovaní, ktoré bude prvé dva augustové týždne. Hlasovať bude možné nielen na facebookovej stránke Mesto Prievidza, ale i prostredníctvom mestskej webovej stránky prievidza.sk. Prvých päť najúspešnejších obyvateľov v hlasovaní odmení samospráva šekmi v hodnote 150, 125, 100, 75 a 50 eur. Využiť ich budú môcť na zakúpenie kvetov a rastlín podľa vlastného výberu prostredníctvom Technických služieb mesta Prievidza.

Dobíjanie už aj cez internet

Dobijanie karty SADCestovná karta SAD Prievidza sa dá dobiť aj z pohodlia domova. Prepravca spustil túto službu elektronického dobíjania kreditu pre cestujúcich okresov Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou.

Čítať ďalej...

Obnovia lyžiarsky vlek

vlekVelka LehotkaŠportový klub Kršel vo Veľkej Lehôtke plánuje v tomto roku obnoviť tamojší lyžiarsky vlek. Peniaze na jeho obnovu vyčlení mesto Prievidza. Ak všetko dobre pôjde, vlek by mal fungovať už nadchádzajúcu zimnú sezónu.

Čítať ďalej...

Úhyn rýb v prepadlisku

Uhyn rybVo štvrtok 8. marca došlo počas likvidácie bývalej vetracej šachty v  Koši  k poškodeniu jedného z potrubí. To spôsobilo vniknutie vody a čiastočne aj používaného materiálu do banskej chodby, slúžiacej na dopravu materiálu do bane a fáranie osôb, výlučne koľajovou dopravou. Pri likvidácii havárie utrpeli traja zamestnanci baní ľahké zranenia a rybári zaznamenali v blízkom prepadlisku úhyn rýb.

Čítať ďalej...

Návrat vinylových platní

burza platniHoci to vyzeralo tak, že vinylové platne a gramofóny sú už minulosťou, posledné roky ukazujú, že opak je pravdou. Je stále viac ľudí, ktorí sa k počúvaniu kvalitnejších nahrávok vrátili. Dôkazom je prievidzská burza platní, ktorá do Art Pointu prilákala množstvo ľudí hľadajúcich i ponúkajúcich stovky gramoplatní.

Čítať ďalej...

O hľadaní zlatého vlaku

Zahadolog a spisovatel V októbri 2015 obletela svet správa, že v poľských Sovích horách v blízkosti mesta Walbrzych nacisti ukryli vlak plný zlata. Spustila sa zlatá horúčka, ktorá neušla pozornosti odborníkov, poľskej vlády, hľadačov pokladov, turistov i médií. O tom, ako pátranie po zlatom vlaku u našich severných susedov prebiehalo prišiel porozprávať čitateľom Hornonitrianskej knižnice v Prievidzi český autor literatúry faktu a bádateľ Milan Zacha Kučera, držiteľ ceny Egona Ervina Kischa.

Čítať ďalej...

Do protestu sa zapojila aj Prievidza

Protest postavme saDo protestu Postavme sa za slušné Slovensko sa v podvečer 9. marca zapojila aj Prievidza. Na Námestie slobody prišlo viac ako 1500 ľudí všetkých vekových kategórií. Zhromaždenie zorganizovali občianske združenia Ars Preuge a Berkat, ktoré zdôraznili, že nejde o politickú akciu. Nieslo sa v pokojnej atmosfére.

Čítať ďalej...

Knižnica pre všetkých

Kniznica pre vsetkychDo 19. ročníka týždňa slovenských knižníc sa už tradične zapojila aj Hornonitrianska knižnica v Prievidzi. Zorganizovala celý rad podujatí určených pre detských i dospelých čitateľov, ktoré v rámci projektu Literárna Prievidza odštartovali besedy so zaujímavými ľuďmi, spisovateľmi z regiónu i celého Slovenska.

Čítať ďalej...

Deň s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím

KomisarkaPrezentovať činnosť  Úradu komisára pre osoby  so zdravotným postihnutím, stretnúť sa so zástupcami mesta , vysvetliť akou problematikou sa úrad zaoberá a v čom vie pomôcť, bolo hlavnou náplňou programu komisárky počas výjazdového dňa v Prievidzi. Komisárka sa stretla s primátorkou mesta, zástupcami organizácií, ktoré v rámci svojich kompetencií prichádzajú do kontaktu so zdravotne postihnutými občanmi a navštívila niektoré zariadenia v meste.

Čítať ďalej...

Reformácia menila púšte na záhrady

Vystava ev kostolV prievidzskom evanjelickom kostole je nainštalovaná stála výstava k päťstému výročiu začiatku reformácie. Obrazy sú dielom známych aj menej známych umelcov z nášho regiónu.

Čítať ďalej...

Nová palubovka v školskej telocvični

Nova palubovka ZS ChalupkuPrievidzská samospráva sa dlhodobo snaží podporovať mládežnícky šport. Jednou z materiálnych investícií v tomto období je i rekonštrukcia palubovky telocvične v  Základnej škole Sama Chalupku v Prievidzi, ktorá je dlhodobo zameraná na šport.

Čítať ďalej...

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/http://www.lehotapodvtacnikom.sk/www.hbp.skwww.integruj.sk digi2