RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

 Imobilných a bicykle nevozia

Imobilných a bicykle nevozia

Počas výluky železničných spojov funguje takzvaná náhradná autobusová doprava. Imobilných cestujúcich a bicykle však väčšinou nepreváža.

Exekúcie na vodičské preukazy

Exekúcie na vodičské preukazy

V januári 2020 začal platiť doplnok zákona o správe daní, podľa ktorého majú samosprávy možnosť vykonávať daňové exekúcie aj prostredníctvom zadržania vodičského preukazu.

Zmeny cestovných poriadkov MHD

Zmeny cestovných poriadkov MHD

Od 1. júna tohto roka došlo k zmenám cestovných poriadkov MHD v Prievidzi. O zmeny požiadalo dopravcu mesto Prievidza z dôvodu zabezpečenia prestupu na iné spoje, zmien v grafikone vlakovej dopravy , aj na základe podnetov obyvateľov. Cieľom je zabezpečiť vyššiu efektivitu prevádzky mestskej hromadnej dopravy. Viac informácií a aktuálne cestovné poriadky nájdete na stránkach dopravcu a  mesta Prievidza.

Úspechy Volcana

Úspechy Volcana

V stredu 31. mája popoludní prijala primátorka mesta Handlová v malej zasadacej miestnosti mestského úradu malých tanečníkov. Deti z tanečnej skupiny Volcano vo veku 5 až 13 rokov sa pochválili medailovými úspechmi  na svetovom tanečnom finále v Chorvátskom Poreči, kde odprezentovali päť choreografií. S každou z nich skončili na stupni víťazov a domov si doniesli dve zlaté, jednu striebornú  a dve bronzové medaily. Ku gratuláciám primátorky sa pripájame aj my.

Nový správca konkurznej podstaty

Nový správca konkurznej podstaty

Na zasadnutí májového mestského zastupiteľstva v Handlovej informovali zástupcovia mesta o krokoch v kauze nedokončenej rekonštrukcie mestskej plavárne.

Nové priechody pre chodcov

Nové priechody pre chodcov

Na Ulici 1. mája v Handlovej, v blízkosti mestskej plavárne, pribudli dva priechody pre chodcov.

Medzníky II. svetovej vojny

Medzníky II. svetovej vojny

V utorok 30. mája sa v Základnej škole Rastislavova v Prievidzi konala oblastná súťaž Medzníky II. svetovej vojny. Zorganizovala ju Oblastná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov pre žiakov základných škôl.

Nová obchodná spoločnosť

Nová obchodná spoločnosť

Služby mesta Bojnice , s.r.o. je názov novej obchodnej spoločnosti kúpeľného mesta, ktorej založenie schválili bojnickí poslanci na mestskom zastupiteľstve 30. mája. Predmetom činnosti novej obchodnej spoločnosti bude hlavne zavedenie a prevádzka parkovacieho systému v meste.

Podpora mládežníckeho športu

Podpora mládežníckeho športu

Mesto Prievidza podporuje športovú činnosť klubov aj v tomto roku viacerými spôsobmi. Dôraz kladie na rozvoj mládežníckeho športu.

Pozor na medvede

Pozor na medvede

V pondelok 29. januára spozoroval handlovský poslanec Ľuboš Oswald pri práci v lese pod Malým Gricom medveďa hnedého. O jeho prítomnosti v lokalite Troch studničiek informovali na sociálnych sieťach  aj ďalší ľudia. Medvedie stopy videli aj na Pstruhárskej ceste pri dube.  Buďte pri prechádzke v  prírode opatrní a zvýšte svoju pozornosť. Neustále upozorňujte na svoju prítomnosť v lese. Zásahový tím pre medveďa hnedého odporúča nosenie roľničiek, spreja na medvede a pohyb v skupinách.

 • Imobilných a bicykle nevozia

  Imobilných a bicykle nevozia

  piatok, 02. jún 2023, 08:33
 • Exekúcie na vodičské preukazy

  Exekúcie na vodičské preukazy

  piatok, 02. jún 2023, 08:30
 • Zmeny cestovných poriadkov MHD

  Zmeny cestovných poriadkov MHD

  štvrtok, 01. jún 2023, 09:37
 • Úspechy Volcana

  Úspechy Volcana

  streda, 31. máj 2023, 15:02
 • Nový správca konkurznej podstaty

  Nový správca konkurznej podstaty

  streda, 31. máj 2023, 13:47
 • Nové priechody pre chodcov

  Nové priechody pre chodcov

  streda, 31. máj 2023, 12:36
 • Medzníky II. svetovej vojny

  Medzníky II. svetovej vojny

  streda, 31. máj 2023, 10:39
 • Nová obchodná spoločnosť

  Nová obchodná spoločnosť

  streda, 31. máj 2023, 09:42
 • Podpora mládežníckeho športu

  Podpora mládežníckeho športu

  streda, 31. máj 2023, 09:31
 • Pozor na medvede

  Pozor na medvede

  streda, 31. máj 2023, 09:16

Nová obchodná spoločnosť

MsZ Bojnice.mp4 snapshot 02.49.617Služby mesta Bojnice , s.r.o. je názov novej obchodnej spoločnosti kúpeľného mesta, ktorej založenie schválili bojnickí poslanci na mestskom zastupiteľstve 30. mája. Predmetom činnosti novej obchodnej spoločnosti bude hlavne zavedenie a prevádzka parkovacieho systému v meste.

Čítať ďalej...

Prvé výzvy z nových eurofondov vyhlásia čoskoro

rep MIRRI.mp4 snapshot 05.17.000Viac ako 225 miliónov eur z Fondu na spravodlivú transformáciu pôjde na nové pracovné miesta, odborné vzdelávanie, zelené riešenia aj likvidáciu envirozáťaží. Prvé výzvy z nových eurofondov budú vyhlásené už v priebehu niekoľkých týždňov. Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Peter Balík ich predstavil počas pracovného rokovania na hornej Nitre.

Čítať ďalej...

Zneužívajú meno Slovenskej pošty

postaSlovenská pošta opakovane upozorňuje občanov na podvodné e-maily a SMSky, pri ktorých neznámi páchatelia zneužívajú jej meno. Najnovšie si podvodníci vyžiadajú  aktualizácie adresy klienta, aby kuriér mohol doručiť zásielku, alebo meno pošty zneužijú na uhradenie colných poplatkov. Slovenská pošta vyzýva občanov k ostražitosti a upozorňuje, že nikdy nežiada platby alebo platobné údaje prostredníctvom e-mailu, SMS alebo sociálnych sietí. Informovala o tom Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Budúce praktické sestry druhýkrát v Srbsku

rep Erazmus 2.mp4 snapshot 07.40.160V rámci programu Erasmus + bolo v apríli na druhej mobilnej odbornej stáži v Srbsku deväť žiačok a jeden žiak odboru praktická sestra zo Strednej zdravotníckej školy v Prievidzi. Získavanie nových praktických skúseností, poznávanie života tamojších ľudí, zdokonaľovanie sa v cudzích jazykoch. Toto im ponúkol pobyt v Báčskom Petrovci.

Čítať ďalej...

Pieseň pre školu

Piesen pre skolu vysielanie.mp4 snapshot 03.02.825Medzníkom v histórii školstva v Nitrianskom Pravne je rok 1963. Vtedy tu otvorila svoje brány novopostavená škola a do jej lavíc zasadli žiaci, ktorí sa dovtedy učili na siedmich miestach v obci. Ubehlo 60 rokov, čo je dôvod na oslavu.

Čítať ďalej...

Najnáročnejšia bude Handlová

cyklotrasaV stredu 17. mája sa na obecnom úrade v Chrenovci – Brusne stretli zástupcovia Trenčianskeho samosprávneho kraja, mesta Handlová,  starostovia obcí handlovskej doliny a ďalších obcí hornej Nitry. Dôvodom stretnutia bolo pokračovanie výstavby Hornonitrianskej cyklomagistrály v úseku Bojnice – Handlová.

Čítať ďalej...

TSK hospodáril s prebytkom

tskV pondelok 15.mája sa na svojom rokovaní zišli poslanci Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja. Kľúčové boli ekonomické body rokovania.

Čítať ďalej...

Triedia málo

Analiza odpadu Bojnice.mp4 snapshot 00.14.000V pondelok 15. mája v areáli Technických služieb Bojnice robili dobrovoľníci fyzickú analýzu komunálneho odpadu. Je to prvý krok k tomu, aby samospráva zistila ako obyvatelia mesta triedia a na základe toho zaviedla opatrenia na zlepšenie nakladania s komunálnym odpadom.

Čítať ďalej...

Výluka železničných spojov

vlakyŽeleznice Slovenskej republiky budú v utorok 16. mája 2023 realizovať rekonštrukčné práce na trati Chrenovec – Prievidza. Z tohto dôvodu bude na trase v oboch smeroch dočasné obmedzenia v železničnej doprave. Výluky budú pokračovať aj v dňoch 17. a 18. mája 2023 na traťovom úseku Handlová - Chrenovec. Na oboch úsekoch bude v čase výluky premávať náhradná autobusová doprava. ŽSR upozorňujú, že v týchto autobusoch nie je povolená preprava imobilných cestujúcich a bicyklov. Príručné batožiny budú prepravované bez obmedzenia. Podrobnejšie informácie nájdete na RTV info alebo na stránke  handlova.sk.

Čítať ďalej...

Otvorené dvere pre medikov

mediciBojnická nemocnica sa postupne mení na moderné zdravotnícke zariadenie. Po rekonštrukcii operačných sál a urgentného príjmu, sa v týchto dňoch buduje aj nové ARO.

Čítať ďalej...

Plánujú vyhliadku na Magure

MaguraPrvú májovú sobotu bol šestnásty ročník výstupu obcí na vrchol Magury. Turistov čakala nielen známa trasa, ale aj optimistické vyhliadky na výstavbu vyhliadkovej veže.

Čítať ďalej...

Navzájom si pomáhajú

Rada ZOVP.mp4 snapshot 00.22.000Spoločné postupy pri riešení problémov v oblasti poskytovania verejných prác v mestách a obciach sú náplňou činnosti Združenia organizácií verejných prác. Rada tohto združenia rokovala 27. apríla v Bojniciach.

Čítať ďalej...

Dnes je 2. jún a meniny oslavuje Xénia


RTV Prievidza na Facebooku

RTV Prievidza na Facebooku

RTV Prievidza YouTube kanál

RTV Prievidza YouTube kanál

 infotext

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/www.hbp.sk digi2