RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Volejbalisti v semifinále

VK Prievidza, úradujúci majster Slovenska, po domácej výhre nad Zvolenom 3:0 vyhral aj na zvolenskej palubovke a postúpil do semifinále. Základná zostava Kohútov poľahky vyhrala prvé dva sety na 16 a 13 bodov a do tretieho setu tréner Prievidze skúšal iné varianty, čo sa vypomstilo. Zvolenčania túto situáciu dokonale využili, set vyhrali 25 : 23. Nabudení domáci bojovali aj v štvrtom sete a nechýbalo veľa, aby aj ten vyhrali. Favorit si set nedal vziať a po dráme Prievidza vyhrala set 28:26 a zápas 3:1.

Edymax extraliga mužov - štvrťfinále play-off (na 2 víťazstvá) - druhé zápasy - sobota:

MVK ZVOLEN - VK PRIEVIDZA 1:3 (-16, -13, 23, -26) - výsledok série 0:2, postúpila Prievidza
Zvolen: Šimko, Podstupka, Kučera, Michalec, Kliment, Vrtielka, libero Hraňo (Kamenský, Vaško, Sekereš). Tréner: M. Vaško.
Prievidza: Ludha, Jančura, Javorčík, Mačuha, Mlynarčík, Ihnát, libero Ľ. Nemec (Pliaseckij, Kudra, Prešinský). Tréner: R. Nemec.
Zápas trval: 113 minút, rozhodovali: Mil. Smolko a Andrejčák, 100 divákov.
MVP: Marek Ludha (Prievidza)