RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Handlovčania zaskočili Žilinu

Basketbalisti MBK myslia na 6. miesto vážne a dokázali to výhrou nad piatou Žilinou. Dôležitý bol výsledok druhej štvrtiny, v ktorej MBK dominoval a štvrtinu vyhral o 17 bodov !

Domáci v druhom polčase mohutne finišovali, v záverečnej časti sa dostali aj do vedenia , ale výborne hrajúci Handlovčania ofenzívu Žiliny odrazili a vyhrali 94:89.

PP & TV Raj Žilina – MBK Handlová 89:94 (24:20, 13:30, 30:20, 22:24)
Žilina: Djordjevič 26, Dickson 17, Jackson a Rožánek po 13, Merešš 6 (Karalič 10, Tot 4, Podhorský 0)
Handlová: Halada a Tresač po 17, Čekovský 16, Ross-Miller 14, Petráš 10 (Skouen 10, Hoferica 7, Malidžan 3, Dolník 0)
TH: 17/13 – 27/21, Fauly: 21 – 17, Trojky: 6 – 11, Rozh.: Zubák, Šarišský, Karniš