RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Prvá prievidzská výhra nad Svitom

Prievidzskí basketbalisti rýchlo zabudli na prehru v Bratislave a február otvorili dôležitou výhrou vo Svite, prvou v prebiehajúcej sezóne. Prvú štvrtinu vyhrali domáci, rozhodlo sa však až v posledných dvoch minútach. Trojbodový náskok Svitu BC do polčasu zlikvidoval a vytvoril si sľubný 10 bodový náskok.

Prievidzským trénerom Bujanom takticky výborne vedený zápas bol v druhom polčase vyrovnaný aj keď Svit bojoval, hostia však dvojciferný náskok udržali.
Rovnaký priebeh mala posledná štvrtina. Tá skončila 16:16, zápas Svit – Prievidza 63:74.

Iskra Svit - BC Prievidza 63:74 (17:14, 12:25, 18:19, 16:16)
Iskra : Guillory 17, Avramovič 10, Baldovský 8, Washburn 7, D. Davis 2 (Vučičevič 10, Kuntič 5, Galata 4)
BC : Derksen 16, Körner 13, Glasgow 11, Jones 8, Johnson 6 (Jašš a Rostampour po 8, Bakič 4, Zorvan 0)
TH: 27/15 - 6/4, Fauly: 14 - 26, Trojky: 8 - 8, Rozh.: Ženiš, Brziak, Perečinský