RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Majster doma na lopatkách

32. kolo najvyššej basketbalovej súťaže prinieslo stretnutie dvoch posledných majstrov. Prievidza prelomila bratislavské hradby po prvý raz v tejto sezóne. Len prvá štvrtina vyznela lepšie pre domáci Inter. Polčasový náskok hostí majster nezmazal v najvyrovnanejšej tretej časti a poslednú štvrtinu už Prievidžania ovládli celkom a vyhrali 68:84. Rozhodla výborná obrana BC a úspešná streľba. Prievidza dosiahla viac ako polovicu bodov zásluhou úspešných 15-tich trojkových pokusov!

Inter Bratislava – BC Prievidza 68:84 (25:19, 12:26, 14:16, 16:23)
Inter :  Rančík 18, Graham 14, Williams 8, Baťka, 6, Bílik 5 (Starosta 15, Miloševič 2, Kuffa 0).
BC: Batina 24, Jefferson 16, Klarič 15, Guede 9, Jašš 0 (Plannthin 15, Brliť 5).
TH: 11/10 – 11/9. Trojky: 17/4 – 20/15. 1000 div. Rozh.: Zubák, Kúkelčík, Kurpaš.