RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Levice zdolali Handlovú

Levice očakávajú play-off z ôsmeho miesta, Handlová ešte pozerá po šiestej priečke. Tak sa aj začal ich vzájomný zápas v Leviciach. Vedenie hostia stratili v posledných minútach prvej štvrtiny. Druhú tesne vyhrali, ale viac síl ako na vyrovnanie na 44:44, v úvode tretej časti, už nemali. Levice prevzali iniciatívu a vo zvyšnom čase držali stretnutie pevne v rukách až do víťazného konca.

BK Levickí Patrioti – MBK Handlová 85:74 (23:20, 19:21, 18:14, 25:19)
BK : Lockhart 22, Galata 16, Klein 12, Drapák 9, Obade 6 (Anuna 17, Nemčok 3, Matúš Marchyn 0, Brecska 0).
MBK : Djurišič 22, Veličkovič 16, Štorcel 7, Vuletič 6, Mrviš 3 (Ridzoň 7, Haviar 7, J. Vojtek 6). .
TH: 26/14 – 19/16, 5 F.: Obade – Mrviš. Trojky:  17/7 – 26/10. 950 div. Rozh.: Brziak, Turčin, Margala.