RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Po výbornom výsledku v Prešove sklamanie v Trnave

Uplynulý týždeň odohrali hokejisti MšHK Bulldogs Prievidza dva zápasy. Prievidžania nastúpili na ľade HC Prešov, ktorý bol doma favoritom aj podľa postavenia v tabuľke.

Nový hráč na súpiske Buldogov Daniška však v závere tretiny poslal svoj tím do vedenia.
Vyrovnaná stredná časť gól nepriniesla, až v záverečnej sa menilo skóre. Najskôr domáci Prešov vyrovnal, ale o minútu už Raček dostal opäť hostí do vedenia a ako sa ukázalo bol to posledný gól stretnutia.

HC Prešov 07 – MšHK Prievidza 1:2 (0:1,0:0, 1:1)
GOLY: 44. Prokop (Tartaľ, Renčok) – 19. Daniška (Raček), 45. Raček (Kolník)
MšHK: Volentier (Belák) – Kolník, Celar, Jaško (C), Perniš, Majer, Ďuriš, Jordán – Hús, Bednárik, Raček (A) – Daniška, Jánoš (A), Kentoš – Pekarčík, Mendel, Čopák – Sekera
ROZHODOVALI: Orolin – Pribula, Šoltés

Po prvom trojbodovom víťazstve MšHK pokračovali Prievidžania opäť na ľade súpera v Trnave.. Tá v tejto sezóne hrá dobre, ale takú vysokú prehru určite hostia nečakali.
Strelecká prevaha Gladiátorov 19:8 bola vyjadrená len dvomi gólmi. Hostia dokázali na prvý ešte odpovedať, ale v závere tretiny domáci Jančovič dostal Trnavu do vedenia. Druhá tretina strelecky patrila Buldogom – pomer striel 5:14 bol jednoznačný, ale efektívni Trnavčania dokázali dať z mála šancií dva góly, čo rozhodlo o ich vysokom víťazstve. Tretia tretina sa začala gólom domácich a bolo po zápase. Rezignovaní hostia z Prievidze inkasovali potom ešte raz v závere stretnutia.
Tréner Boldiš hodnotil tento výkon ako najhorší v doterajšom priebehu súťaže.

HK Gladiators Trnava – MšHK Bulldogs Prievidza 6:1 (2:1, 2:0, 4:0)
GÓLY: 4. Kovaľ (Jančovič), 19. Jančovič (Dudáš, Loydl), 25. Čunderlík (Minárech, Kovaľ), 34. Hluch (Baran, Grman), 44. Schmidt (Jančovič, Dudáš), 58. Grman (Baran, Hlinka) – 11. Bednárik (Raček, Hús)
MšHK: Volentier – Bátora, A. Kolník, Celar, R. Jaško, A. Ďuriš, Majer, O. Jordán – Raček, D. Bednárik, Hús – Kentoš, Jánoš, Daniška – Mendel, Kováč, Pekarčík – D. Urgas.