RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

V derby Baník nezaváhal

FutbalBanikHNPo strate bodu v domácom zápase si FC Baník HN napravil reputáciu v okresnom derby v Nitrianskom Pravne. Rýchlym gólom Brestovanského už v 7.minúte a prevahou naznačil svoje ambície v zápase.Napriek viacerým možnostiam skórovať na oboch stranách, sa gólovo nikto v prvom polčase nepresadil. Druhý polčas opäť začal gólom Baníka. Pol hodinu pred koncom už viedli hostia rozdielom troch gólov. Domáci znížili v nervóznom závere v 66.minúte. Posledné dva góly padli až v záverečných minútach. Najskôr Sluka zvýšil na 1 : 4 ,aby minútu pred koncom upravili domáci na 2:4. Tieňom stretnutia bolo vylúčenie hosťujúceho brankára Gerátha.

MTJ Nitrianske Pravno – FC Baník Horná Nitra 2:4 (0:1) góly: Bublák 2, Brestovanský, Sluka, 250 divákov, rozh.. Krč-Konečný Marián

FC Baník HN: Geráth (74. (ČK) Jantoška), Pastva, Krško, Pekár, Sluka, Bublák, Černák (74.),  Viktory (65. Uríček), Matuškovič, Turančík (54. Hanus), Brestovanský