RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Len talent nestačí

Len talent nestačí

V sobotu 15. júna usporiadal Športovo- strelecký klub Handlová 7.kolo streleckej ligy historických zbraní. Na strelnici pod Jednou studničkou sa stretlo 30 strelcov z dvanástich slovenských streleckých  klubov. 

Volejbalová mládež VK bilancovala

Volejbalová mládež VK bilancovala

Prievidzský Volejbalový klub je jeden z mála klubov s mužskou aj ženskou zložkou.

Novácki vodnopólisti bronzoví

Novácki vodnopólisti bronzoví

Záver play-off zvládol KVP Nováky výborne.

3x3 PEOPLE StreetBall CUP 2019

3x3 PEOPLE StreetBall CUP 2019

Handlovský 3x3 People StreetBall Cup má osem rokov.

Mini tanečníčky s maxi úspechom

Mini tanečníčky s maxi úspechom

Handlovská tanečná skupina Dazya vycestovala v máji do Chorvátska na Majstrovstvá sveta, ktoré zorganizovala Európska únia tanca. Domov doniesli dva tituly majstrov sveta a jeden bronz.

Župa schválila akčný plán

Župa schválila akčný plán

Krajský parlament na svojom výjazdovom zasadnutí v Bojniciach schválil Akčný plán transformácie uhoľného regiónu horná Nitra.

Rozdávajú tablá

Rozdávajú tablá

V školskom roku 2019-2020 nenájdete na chodbách handlovského gymnázia už ani jedného študenta či pedagóga. Po viac ako 60-tich rokoch gymnázium končí. Budova zostane prázdna s viac ako päťdesiatimi tablami na stenách. Ak ste študovali na tejto škole a nechcete, aby tablo vašej triedy zostalo niekde v mestskom mobiliári, môžete si ho prísť zobrať. Stačí si nájsť to svoje a oznámiť to riaditeľke Dagmare Strmeňovej.

Nádoby stále rozdávajú

Nádoby stále rozdávajú

Handlovská samospráva ešte nerozdala všetky hnedé nádoby na biologicky rozložiteľný odpad. Ak ste si nestihli kôš prevziať v stanovených termínoch, stačí prísť do Jazmínu.

Nové lavičky sú v tieni

Nové lavičky sú v tieni

Handlovská samospráva doplnila na Námestie baníkov lavičky. Pripravujú aj ďalšie novinky, ktoré  Handlovčanov ovlažia počas horúcich letných dní.

O kúsok bližšie k plávaniu

O kúsok bližšie k plávaniu

V handlovskej plavárni sú už všetky podlahy zaliate betónom. V týchto dňoch kladú protišmykovú dlažbu a v prácach pokračujú aj vonku.

 • Len talent nestačí

  Len talent nestačí

  streda, 19. jún 2019, 06:28
 • Volejbalová mládež VK bilancovala

  Volejbalová mládež VK bilancovala

  streda, 19. jún 2019, 06:27
 • Novácki vodnopólisti bronzoví

  Novácki vodnopólisti bronzoví

  utorok, 18. jún 2019, 10:43
 • 3x3 PEOPLE StreetBall CUP 2019

  3x3 PEOPLE StreetBall CUP 2019

  utorok, 18. jún 2019, 10:28
 • Mini tanečníčky s maxi úspechom

  Mini tanečníčky s maxi úspechom

  pondelok, 17. jún 2019, 07:35
 • Župa schválila akčný plán

  Župa schválila akčný plán

  piatok, 14. jún 2019, 11:21
 • Rozdávajú tablá

  Rozdávajú tablá

  piatok, 14. jún 2019, 11:13
 • Nádoby stále rozdávajú

  Nádoby stále rozdávajú

  piatok, 14. jún 2019, 11:11
 • Nové lavičky sú v tieni

  Nové lavičky sú v tieni

  piatok, 14. jún 2019, 11:08
 • O kúsok bližšie k plávaniu

  O kúsok bližšie k plávaniu

  piatok, 14. jún 2019, 11:04

Mariánsky kostol čaká renovácia

Renovaica Mariansky kostolRímskokatolícky Kostol Nanebovzatia Panny Márie na Mariánskom vŕšku v Prievidzi čaká tento rok renovácia. Farnosť má pripravený projekt odvodnenia múrov kostola, ktorého realizácia by sa mala začať v lete.

Čítať ďalej...

Opravujú kritizované chodníky

Opravy chodnikov pd cHoci prievidzská samospráva každý rok investuje do opráv a rekonštrukcií miestnych ciest a chodníkov nemalé peniaze,  ešte stále je veľa úsekov, ktoré potrebujú modernizáciu. Takými sú napríklad frekventované chodníky Ulíc Za depom a Stodolu, ktoré sa na zoznam opráv dostali v tomto období.

Čítať ďalej...

Vnútroblok sa mení

Vnutroblok sa meniVnútroblok medzi Ulicami Krasku a Ondrejova na Zapotôčkoch v Prievidzi sa začína meniť. Nedávno tu začala komplexná revitalizácia územia a ak pôjde všetko podľa plánu na jeseň tohto roka  bude mať táto zóna novú podobu.

Čítať ďalej...

Osádzali informačné tabule

Naucny chodnik dobrovolniciV rámci celoslovenského týždňa dobrovoľníctva dostal finálnu podobu náučný chodník okolo jazierka v prievidzskom mestskom parku. Je spoločným dielom zamestnancov zo Slovenských elektrární a mestského úradu, ktorí si revitalizáciu  tohto územia vzali pod patronát.

Čítať ďalej...

Piaty ŠuFut

rep sufutŠuFut je názov, ktorý v sebe ukrýva dve slová a jednu perfektnú akciu, ktorá tak, ako všetko v Necpaloch, vznikla z ničoho nič.

Čítať ďalej...

Majú novú miestnosť

DC Sever 2Denné centrum Sever dostalo na svoju činnosť novú väčšiu miestnosť. Je opäť v  Centre voľného času v Prievidzi. Do užívania ju  odovzdali  v stredu 5. júna.

Čítať ďalej...

Chodníky bezbariérové nebudú

Chodníky bezbariérové nebudúV tomto období pokračujú rekonštrukcie ciest a chodníkov vo viacerých častiach Prievidze. Jednou z lokalít je i Ulica Mišúta. Na jej vjazde z Ulice Krasku stavbári osadili na chodníkoch vysoké obrubníky. Upozornil nás na to obyvateľ mesta, podľa ktorého by tu malo byť prechádzanie cez komunikáciu bezbariérové a teda obrubníky zošikmené.

Čítať ďalej...

15 rokov rozdávajú radosť

f DubravaV roku 2004 obnovil v prievidzskej mestskej časti necpaly svoju činnosť spevácky súbor R.U.M. Stalo sa tak po 65 rokoch. Rovnako ako v roku 1954 stáli pri vzniku súboru Emília Vaňová, nebohý Bohumil Vaňo a pridal sa k nim i harmonikár Kamil Petráš. K pôvodným členom pribudli z radov seniorov Denného centra Necpaly noví nadšenci ľudového spevu. Skupina nesie nový názov Dúbrava podľa kopca nad Necpalmi. Celých 15 rokov rozdávajú svojím spevom ľuďom radosť. Bez vystúpenia Dúbravy sa nezaobíde žiadne stretnutie DC Necpaly, ale ani akcie, ktoré pripravuje kultúrne stredisko, či regionálne kultúrne centrum. Pri príležitosti výročia prijala členov skupiny 4. júna v Obradnej sieni mesta Prievidza primátorka Katarína Macháčková a zapísali sa do pamätnej knihy mesta.

Rozlet spieva 30 rokov

f RozletPred 30 rokmi vznikla v Nitrianskom Rudne počas rekondičného pobytu spevácka skupina Rozlet, ktorá účinkuje pri Prvej základnej organizácii slovenského zväzu zdravotne postihnutých v Prievidzi. Pri jej zrode stála Mária Šormanová, ktorá dala dokopy ženy s dobrými hlasmi a láskou k spevu. Na čele skupiny stála 21 rokov, potom po nej žezlo prevzala Jolana Molnárová. Rozlet pravidelne vystupuje na rôznych podujatiach, speváckych súťažiach celoslovenského charakteru, či na regionálnych prehliadkach záujmovo-umeleckej činnosti. Pri príležitosti výročia ich 4. júna v Obradnej sieni mesta Prievidza prijala primátorka Katarína Macháčková a ocenila ich prácu v prospech mesta.

Ocenili najlepších

Vitazi olampijadTalent v kombinácii s vedomosťami priniesol úspechy 134 žiakom základných škôl a gymnázií hornonitrianskeho regiónu v okresných olympiádach, umeleckých a vedomostných súťažiach. Spolu 153 cien si prevzali počas slávnostného oceňovania 5. júna v prievidzskom dome kultúry. Na podujatí organizátori odovzdali aj ocenenia, ktoré udelila primátorka Prievidze trom mladým ľuďom za najlepšie stvárnenia loga Rady mladých.

Lepšie podmienky pre športovanie

Telocvicna ZS energetikovV Základnej škole na Ulici energetikov v týchto dňoch rekonštruujú cvičebný priestor. Škola, ktorá v tomto roku oslavuje 40. výročie svojho vzniku, sa zameriava na šport. Od rekonštrukcie si sľubuje výrazné zlepšenie podmienok pre športovú činnosť svojich žiakov.

Čítať ďalej...

Obnovujú evanjelický cintorín

ev cintorinNa Mariánskom vŕšku v Prievidzi je okrem centrálneho cintorína aj takmer zabudnutý evanjelický cintorín. Do jeho revitalizácie  sa pustili dobrovoľníci. Peniaze získali z participatívneho rozpočtu mesta.

Čítať ďalej...

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/http://www.lehotapodvtacnikom.sk/www.hbp.skwww.integruj.sk digi2