RTV Prievidza
Regionálna televízia Prievidza

Tento rok ich neopravia

Tento rok ich neopravia

Na handlovskom Odkaze pre starostu sa obyvatelia mesta zaujímali, či bude samospráva opravovať schody za výškovým panelákom na Morovnianskom sídlsku. Keďže tieto schody nie sú v pasporte mesta, tento rok ich rekonštruovať neplánujú. Stavali ich obyvatelia Handlovej v spolupráci so samosprávou v 80. rokoch, kedy boli podmienky na realizáciu stavieb miernejšie. Keď budú schody zapracované do riadneho pasportu mesta, dočkajú sa aj pravidelnej údržby.

Úsmev s úsmevom vyhrával

Úsmev s úsmevom vyhrával

Ženský spevácky zbor Úsmev súťažil uplynulý víkend  na druhom ročníku medzinárodnej súťaže zborového umenia Žilina Voce Magna. A neprišiel odtiaľ naprázdno.

Nové aj staré kontajnery

Nové aj staré kontajnery

V novembri bude rok, čo handlovská samospráva začala skúšať pilotný projekt nového systému zberu a zvozu odpadu. Polopodzemné kontajnery sú už nielen na Mostnej ulici, ale aj na Okružnej. Staré farebné kontajnery však stále zostávajú na mieste.

Nový chodník k bytovke

Nový chodník k bytovke

Od handlovskej tržnice k nemocnici vedie už roky skratka. Niektorí miestni o nej donedávna ani netušili. Bola totiž ukrytá v poraste za rodinným domom oproti štátnej polícii. Dnes ju už neprehliadnete.

SK 8 v Trenčíne

SK 8 v Trenčíne

Koncom uplynulého týždňa sa v Trenčíne stretli zástupcovia všetkých slovenských samosprávnych krajov. Určili si prioritné programové oblasti. Trenčianskej župe patrí stredné školstvo a životné prostredie.

Niečo pre seniorov

Niečo pre seniorov

Koncom uplynulého týždňa bolo v handlovskom dome kultúry veselo. Pri príležitosti októbra – Mesiaca úcty k starším, bol pre všetkých skôr narodených pripravený kultúrny program. V jeho úvode sa prítomným prihovoril primátor mesta Rudolf Podoba a okrem blahoželania k sviatku porozprával spolu s moderátorom Petrom Paulíkom aj pár vtipov. Na svoje si prišli aj milovníci Evy Mázikovej a Štefana Skrúcaného, ktorí zaspievali niekoľko piesní.

Z jedálne dve miestnosti

Z jedálne dve miestnosti

Centrum voľného času v Prievidzi postupne mení svoj vonkajší i vnútorný vzhľad. Do modernizácie budovy a jej vybavenia mesto  investuje už tretí rok. Tentokrát najmä do modernizácie jedálne.

Rozšírenie zóny zákazu dodávok

Rozšírenie zóny zákazu dodávok

Zóna s obmedzeným státím pre vozidlá dlhšie ako 5,3 m je už aj v prievidzských mestských častiach Necpaly a Píly. K jej zavedeniu pristúpila samospráva na základe pozitívneho ohlasu obyvateľov z časti Nové Mesto a Zapotôčky, kde obmedzené státie dodávok funguje od začiatku roka. Rozšírenie zóny zabezpečili zamestnanci Technických služieb mesta Prievidza v uplynulých dvoch mesiacoch. Od tohto kroku si samospráva sľubuje zamedziť státiu dodávok v uvedených lokalitách a tým zlepšenie komfortu obyvateľov spomínaných mestských častí.

Obradná sieť mimo prevádzky

Obradná sieť mimo prevádzky

V tomto období dodávateľská spoločnosť rekonštruuje obradnú miestnosť Domu smútku na Mariánskej ulici v Prievidzi. Stavebné práce potrvajú do 31.októbra. Z tohto dôvodu budú až do ukončenia prác vykonávané pohrebné a rozlúčkové obrady v náhradných priestoroch podľa dohody s pozostalými. Informovala o tom správa cintorína.

S bojnickou nemocnicou sa počíta

S bojnickou nemocnicou sa počíta

S bojnickou nemocnicou sa počíta aj do budúcnosti. Povedala to ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská počas návštevy župných nemocníc v pondelok 15. októbra. Nemocnica je v  rebríčku INEKO v kategórii všeobecných nemocníc na poslednom mieste najmä pre hospodárske ukazovatele a nízku kvalitu zdravotnej starostlivosti. Urobila však pokrok v transparentnosti. V aktuálnom roku dosiahla najvyššie bodové hodnotenie. Je tu ale najdlhšia čakacia doba na urgentný príjem, dosahuje 24 minút. Zmeniť by to mal nový systém stratifikácie nemocníc.

 • Tento rok ich neopravia

  Tento rok ich neopravia

  štvrtok, 18. október 2018, 10:26
 • Úsmev s úsmevom vyhrával

  Úsmev s úsmevom vyhrával

  štvrtok, 18. október 2018, 10:25
 • Nové aj staré kontajnery

  Nové aj staré kontajnery

  štvrtok, 18. október 2018, 10:22
 • Nový chodník k bytovke

  Nový chodník k bytovke

  štvrtok, 18. október 2018, 10:18
 • SK 8 v Trenčíne

  SK 8 v Trenčíne

  štvrtok, 18. október 2018, 10:16
 • Niečo pre seniorov

  Niečo pre seniorov

  streda, 17. október 2018, 11:55
 • Z jedálne dve miestnosti

  Z jedálne dve miestnosti

  streda, 17. október 2018, 11:12
 • Rozšírenie zóny zákazu dodávok

  Rozšírenie zóny zákazu dodávok

  streda, 17. október 2018, 10:58
 • Obradná sieť mimo prevádzky

  Obradná sieť mimo prevádzky

  streda, 17. október 2018, 10:57
 • S bojnickou nemocnicou sa počíta

  S bojnickou nemocnicou sa počíta

  streda, 17. október 2018, 06:29

Kto musí podať daňové priznanie?

daneDo konca januára tohto roka môžete mestu priznať dane za nehnuteľnosť, komunálny odpad a psa. Platí to však iba pre tých, ktorí mali v roku 2017 nejaké zmeny.

Lotos Pluswww.handlova.skwww.prievidza.skhttp://www.bojnice.sk/http://www.lehotapodvtacnikom.sk/www.hbp.skwww.integruj.sk digi2